Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Balık: AKP iktidarının ‘önce onaylayalım sonra inkâr ederiz’ stratejisi ile gerçekleştirdiği çağ dışı uygulamalar artık kabul edilebilecek bir noktada değil!

Birleşik Kamu -İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, 6284 sayılı kanuna ilişkin tartışmalarla ilgili olarak, “AKP iktidarının önce onaylayalım sonra inkâr ederiz stratejisi ile gerçekleştirdiği çağ dışı uygulamalar artık kabul edilebilecek bir noktada değildir. AKP iktidarının kişisel çıkarları uğruna yurdumuzda feda edilebilecek tek bir sinir noktası bile kalmamıştır” açıklamasını yaptı.

Birleşik Kamu -İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, bugün yaptığı yazılı açıklamada; AKP ile ittifak görüşmesi yapan Yeniden Refah Partisi’nin 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un yürürlükten kaldırılması talebini ve sonrasında yaşananları değerlendirdi. Balık, şunları kaydetti:

“AKP iktidarının yeniden seçilmesi durumunda nasıl bir Türkiye’nin bizleri beklediği açıkça görülmektedir” 

“Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, Cumhur İttifakı’na katılım için içerisinde ‘6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un kaldırılmasını da öngören şartlarını AKP’ye ilettiklerini ve kendilerine ‘Hiçbir problem yok’ yanıtı verildiğini söyledi. AKP iktidarının seçimi kazanmak uğruna insanlık dışı yöntemlere başvuracak duruma gelmesiyle yeniden seçilmesi durumunda nasıl bir Türkiye’nin bizleri beklediği açıkça görülmektedir.

“Cumhur İttifakı’nın nasıl bir zihniyete sahip olduğu kurduğu çeşitli ittifaklarla ortadadır”

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un kaldırılmasının ülkenin gelişimine nasıl bir katkı sağlayacağı anlaşılması mümkün olmamakla birlikte Cumhur İttifakı’nın nasıl bir zihniyete sahip olduğu kurduğu çeşitli ittifaklarla ortadadır.

“AKP iktidarının kişisel çıkarları uğruna yurdumuzda feda edilebilecek tek bir sinir noktası bile kalmamıştır”

Yurdumuzun AKP iktidarı döneminde son 20 yıl içerisinde hiçbir gelişim gösteremediği gibi toplumun en hassas noktaları olan, kadını, çocukları ve aileyi güçsüzleştirmek adına yapılan onlarca politikalara devam edeceğinin en açık göstergesidir. AKP iktidarının önce onaylayalım sonra inkâr ederiz stratejisi ile gerçekleştirdiği çağ dışı uygulamalar artık kabul edilebilecek bir noktada değildir. AKP iktidarının kişisel çıkarları uğruna yurdumuzda feda edilebilecek tek bir sinir noktası bile kalmamıştır.” (ANKA) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir