Sinan Ateş dosyasına bakan savcıların görev yeri değiştirildi

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun yaz kararnamesinin açıklanması sonrasında Ankara Başsavcısı Ahmet Akça, yeni iş bölümünü belirledi.

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre, yeni iş bölümü 1 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacak. Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürüldüğü suikastla ilgili soruşturmanın koordinatörü olan Başsavcıvekili Durdu Özer, Genel Soruşturma Bürosu’ndan alınarak Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu’nda görevlendirildi.

Savcı Ayhan Ay ile birlikte Özer’e bağlı olarak soruşturmayı yürüten savcı Durmuş Ali Kaya da Özer’in görevlendirildiği Bilişim Suçları Bürosu’na kaydırıldı.

Başsavcıvekili Özer ile savcılar Ay ve Kaya’nın adli tatil nedeniyle izinde olduğu öğrenilirken, soruşturma dosyası ise Başsavcıvekili Ahmet Altun’a devredildi.

Adli tatil bitiminde dosyanın bir kez daha Özer’in koordinatörlüğünde savcılar Ay ve Kaya’ya devredilip devredilmeyeceği merak konusu oldu.

PARLAMENTER SUÇLARI SORUŞTURMA BÜROSU’NA MAHMUT AKINCI GETİRİLDİ

Öte yandan yeni iş bölümüne göre, son kararname ile İzmir’den Ankara’ya atanan Başsavcıvekili Can Tuncay da genel soruşturma bürosundan sorumlu 5 başsavcıvekilinden biri olurken, Terör Suçları Soruşturma Bürosu’na Başsavcıvekillieri Veysel Kaçmaz ve Mehmet Işık bakmaya devam edecek.

Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu’ndan sorumlu Başsavcıvekili Halil Maçkaya Memur Suçları Soruşturma Bürosu’na getirilirken, Basın Suçları Soruşturma Bürosu ile Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu’na Başsavcıvekili Mahmut Akıncı getirildi.

ÜNSAL BAN SORUŞTURMASINI YÜRÜTEN SAVCI GÖREVİNE DEVAM EDECEK

Eski AK Parti milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile boşanma aşamasındayken tutuklanan eski THK Rektörü Ünsal Ban soruşturmasını yürüterek dava açan Kaçakçılık ve Örgütlü Suçlar Soruşturma sorumlu Başsavcıvekili Ahmet Yıkılmaz da bu görevine devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x