Cemal Enginyurt’tan Özgür Özel’e basın eleştirisi

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, SÖZCÜ TV’de Sözün Gücü programında konuştu. CHP lideri Özgür Özel ile Yılmaz Özdil arasında geçen tartışmaya değinen Enginyurt, şu ifadeleri kullandı;

*’MHP’liler gazeteci tehdit etti’ diye demokrasi dersi verenler, Yılmaz Özdil bir tweet attı diye linç ediyorlar. Ama CHP’nin Umut Akdoğan başlatmak kaydıyla Ali Mahir Başarır’ın da katılmadığı bir linç kültürüyle bütün milletvekilleri sırayla Yılmaz Özdil’e hakaret sırasına girdiler.

*Ben Özdil’i Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiğinde eleştiren bir milletvekiliyim. Fatih Portakal’ı, Fatih Altaylı’yı, birçoklarını Kılıçdaroğlu’na laf söylediğinde ağır bir şekilde karşı koyan bir milletvekiliyim.

*Bir partinin genel başkanına böyle hakaret edilmez diyerek tavır koyduğumda bugün Özgür Özel’e sahip çıkanlar, Yılmaz Özdil’i, her türlü hakaret dilini kullanarak hainlikten menfaate, namertlikten çıkarcılığa en ağır sözleri söyleyerek yarışa girdiler.

*Hatta Halk TV’yi tehdit edildi diye Cafer Mahiroğlu İngiltere’den tweet attı; ‘Kimseden korkmayız, kimse gazetecileri tehdit edemez, biz basın görevi yapıyoruz, biz insanlığa hizmet görevi yapıyoruz’ diye. Aynı Cafer Mahiroğlu, Yılmaz Özdil’i hizaya getiren tweet atıyor.

“ÖZGÜR ÖZEL’İ ELEŞTİRDİM DİYE HALK TV’YE ÇIKMAM YASAKLANDI”

*Düşünebiliyor musunuz CHP’nin ne kadar büyük bir liderlik bütünlüğü içerisine girdiğini. CHP yönetimini tebrik ediyorum, müthiş bir başarı elde ettiler. Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu bile Yılmaz Özdil’e had bildiriyor.

*Cemal Enginyurt, Özgür Özel’i eleştirdi diye, Halk TV televizyona çıkması Özgür Özel ve CHP’liler tarafından yasaklandı. Şimdi Cafer Mahiroğlu bize demokrasi dersi veriyor.

*Ama kendisini eleştirdiklerinde yiğitlik yapıyor. Nereden? İngiltere’den. Şimdi yine İngiltere’den Yılmaz Özdil’i eleştiriyor…

“SİZ BU TAHA KARAGÖZ’E HOŞ BAKACAKSINIZ…”

CHP, bu memlekette fındık üreticisi taban fiyat beklerken, emekli 10 bin lira ile geçinemediğini söyleyip kök ücrete geçilmesi gerektiğini ifade ederken, enflasyon almış başını giderken, Mehmet Şimşek Deli Dumrul misali ortalığı kasıp kavururken, sarayın başındaki insan yine bölücülüğe devam ederken… Ne dedi? ‘Kibarlık yaptık, partisini ziyarete gittik’ dedi.

Nasıl bir CHP silsilesi var ki Yılmaz Özdil’den rahatsız oldunuz ama Erdoğan’a tek laf etmediniz. Veya MHP’den en ağır sözler söyleniyor… Kavga edin, birbirinize girin demiyoruz ama Yılmaz Özdil bu kadar ağır hakaret etmeyin. CHP’ye yakışmıyor.

*Ben MHP’li olduğum dönemde hep söylediğim bir laf var: Biz MHP’liler kötü laf kullanmışızdır, kavga etmişizdir doğrudur. Ama siz CHP’liler hep demokrat olduğunuzu söylediniz, özgürlük, demokrasi, düşünce özgürlüğü dediniz. Kılıçdaroğlu İstanbul’a kadar Adalet Yürüyüşü yaptı ama şimdi geldiniz, genel başkanınız da dahil olmak üzere bir gazeteciyi linç ediyorsunuz.

“SENİNLE YÜRÜYEN GAZETECİLERİ MUHATAP ALMA”

*Gazetecinin sözlerinde ağır ifadeler varmış. Doğrudur efendim. Taha Hüseyin Karagöz’ün sözlerinde Atatürk’e en ağır şerefsizce hakaret var. CHP’ye kafir deyişi var, Özgür Özel’e dinsiz deyişi var. O Taha Karagöz’ü yoldan geçerken kabul etmedi. Bir hafta önceden randevu vererek, düğünümün davetiyesini getireceğim diyerek gitti Özgür Özel’e.

*Şimdi siz bu Taha Karagöz’e hoş bakacaksınız, siz Abdulkadir Selvi’ye, Ahmet Hakan’a, size çok ağır laflar eden Hacı Yakışıklı gibilere, Nagehan Alçı gibilere… Siz gazeteci göreceksiniz ama siz yoldaşınızı, yolda bulduklarınıza değişeceksiniz. Böyle bir CHP olmaz, ben CHP’lilerin de bu işten rahatsız olduğuna eminim.

*Defalarca söyledim. Özgür Özel beni bile çıkıp bir yayında 5 dakika konuştu. İktidara giden bir partinin genel başkanı, Atatürk’ün koltuğunda oturan bir genel başkan, yüzde 38 ile birinci olmuş bir genel başkan kişileri hedef almamalı dedim.

*Ama görüyorum ki Özgür Bey, müthiş bir stres altında diyeyim. Tweetleri okuyor, onlara cevap veriyor, konuşuyor… Yok arkadaş, sen önüne bakacaksın. Devam et kardeşim yoluna, sen insanları muhatap alma. Hele gazetecileri, seninle beraber yol yürüyen gazetecileri hiç muhatap alma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x